Adres Folkart Towers No: 47 B 28.Kat Kapı No: 2809 Bayraklı İzmir
Telefon +90 232 242 3651

EĞİTİMİN AMACI

Kapalı Alanlarda Güvenli Çalışma Eğitimi; denetçilerin, iş güvenliği uzmanlarının, süpervizörlerin ve acil durum ekiplerinin kapalı alanlarda çalışma esnasında dikkat etmeleri gereken iş güvenliği yöntemlerini aktarmak amacıyla tasarlanmıştır.

Kapalı alanlarda çalışma, çalışanın bedeniyle içeriye girmesine olanak tanıyan, giriş ve çıkışları kısıtlı alanlardır. Ülkemizde iş kazaları ve ölümle sonuçlanan vakalar incelendiğinde, kapalı alan çalışmalarından kaynaklanan risklerin oldukça yüksek olduğu görülmektedir.

Bu eğitimde çalışmanın başında mevcut olan ve iş süresince meydana gelebilecek tüm potansiyel tehlikelerin tanımlanmasını, kontrolünü ve elimine edilmesi için planlama yapılmasını, sistemin eksik taraflarını belirleyip gerekli değişikliklerin aktarılmasını, izin sistemi kurmayı, kayıt ve dokümantasyon kontrolü konularında katılımcıların bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.

Kapalı alanlarda güvenli çalışma eğitimini; teorik ve uygulamalı olarak, standartlara uygun teknik eğitim alanlarında verilmektedir.

 

EĞİTİM İÇERİĞİ

Giriş ve çıkışları sınırlı olan, giriş izni gerektiren kapalı alanlar

Çalışma yapılacak kapalı alanların özellikleri

Kapalı alanlarda meydana gelebilecek tehlikeler ve gerekli tedbirler

Tehlikeleri ortadan kaldırmak veya azaltmak için güvenli çalışma sistemleri

Acil durum planı ve kurtarma prosedürleri hazırlama prensipleri

Kurtarma ve hayata döndürme ekipmanları

 

HEDEF KATILIMCI

Kapalı alanlarda çalışma yapanlar,

Denetçiler,

İş güvenliği uzmanları,

Süpervizörler,

Acil durum ekipleri.

 

EĞİTİMİN SÜRESİ

1 gün