Adres Folkart Towers No: 47 B 28.Kat No: 2809 Bayraklı / İzmir
Telefon +90 232 242 3651

EndüstrİSG 4.0

Bilişim teknolojileri ile endüstri faaliyetlerini bir araya getiren Endüstri 4.0 ürün ve hizmetlerin yaşam döngüsündeki bütün değer zincirinin organizasyon ve yönetiminde yeni bir seviye olan Dördüncü Endüstri Devrimi’ni tanımlar.

Endüstri 4.0 tüm kurumların yeni bir boyut kazanmasına olanak sağlayacak. Dijital dönüşüm ile birlikte kuruluşlar ulaşılacakları yeni seviyede insanlar, nesneler ve sistemler birbirleri ile yaygın ve etkin bir şekilde bağlantıya geçmiş olacaklar. Bu altyapı sayesinde, dinamik, gerçek-zamanlı olarak optimize edilmiş, kendi kendine organize olabilen, tüm organizasyon geneline yayılmış ve organizasyonlar arası katma-değer zinciri ağları oluşacaktır. Bu ağlar, maliyet, ulaşılabilirlik ve kaynak kullanımı gibi çeşitli kriterlere göre kendini optimize etme imkanını sağlayacak.

Endüstri'nin her bir dönemine karşılık olarak İSG'nin 1.0'dan 4.0'a olan yolculuğunu anlayabilmek için aşağıdaki tabloda belirtilen kaza tipleri ve İSG alanındaki gelişmeleri inceleyebiliriz:

WCC Danışmanlık, kuruluşunuzun İSG 4.0 prensiplerini başarı ile uygulayabilmesi için insan, teknoloji ve süreç unsurlarının tümünü göz önüne alan bir yaklaşımla İSG 4.0 yolculuğunda size liderlik eder. Kurumunuzun bu dijital dönüşüm yolculuğuna çıkarken kendi sektör ve iş modellerinize İSG 4.0’ın etkisini, yaratacağı fırsatları ve dönüşümü tetikleyen teknolojileri yakından izleyerek yol haritanızı çıkarır.

Böylelikle;
İSG 4.0, Endüstri 4.0 ve dijital dönüşüm sürecinin temel yapı taşlarının iş sağlığı ve güvenliği alanına entegre edilmesi sayesinde, çalışanların sağlık ve güvenliklerinin proaktif olarak korunmasını amaçlayan, insan ve makine uyumunu en üst düzeye çıkararak güvenliği sağlayan inovatif bir süreçtir…”

İSG 4.0 Hizmetleri;
• İSG 4.0 Vizyonu Oluşturma
• İSG 4.0 Yol Haritasını Belirleme
• İSG 4.0 Olgunluk Seviyesi Ölçümü
• İSG 4.0 Uygulama Projeleri Yönetimi
• İSG 4.0 Çözümleri