Adres Folkart Towers No: 47 B 28.Kat No: 2809 Bayraklı / İzmir
Telefon +90 232 242 3651

Son yıllarda ülkemizde meydana gelen çeşitli depremlerden sonra altyapının önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır. Sağlam ve güçlü yapılmış bir altyapı sadece ve sadece zamanında yapılan periyodik kontroller ile ömrünü sürdürebilir.

Bu amaca yönelik olarak altyapı hatlarının; Atık Su, İçme Suyu ve Yağmur Suyu borularının temizlenmesi, tıkanıklıklarının giderilmesi ve özel kameralarla hat içinin video görüntülerinin çekilmesi, raporlanması ihtiyacı kaçınılmazdır.

Elde edilen bu raporlar doğrultusunda yapılan değerlendirme sonucu gerekli görülen yerlere müdahale edilerek hiçbir şekilde kazı yapılmadan, hat içeriden iyileştirilmekte/rehabilte edilmektedir. Nasıl ki; üstyapıların periyodik olarak; sıva, boya, izolasyon, güçlendirme, vb. gibi iyileştirme çalışmalarına tabi tutulması gerekiyorsa, tıpkı üstyapılar gibi altyapı hatlarının da sırasıyla;

 

  1. Temizlik
  2. Video Görüntüleme
  3. Kazısız Rehabilitasyon

    şeklinde üç aşamadan oluşan bir bakım, kontrol ve güçlendirme işlemine tabi tutulması gerekli ve kaçınılmazdır.

Göz önünde bulunan üst yapıların ne zaman bakıma ihtiyacı olduğu yapının görünüşüne bakılarak çok rahat karar verilebilinse de, altyapılar toprak altında gömülü oldukları ve gözden uzak bulundukları için bunların ne zaman bakıma ve iyileştirilmeye ihtiyacı olduklarına karar vermek oldukça zordur. Ancak istenilmeyen bir durum ortaya çıktığında; borunun tamamen kırılması, patlaması, tıkanması gibi belirtiler toprak üstüne çıktığında bu durumun farkına varılıyor olsa da müdahale etmek için en son ana kadar beklenilmemelidir.

100mm, 150mm, 200mm, 300mm, 400mm, 500mm, 600mm, 700mm, 800mm, 900mm, ve 1.000mm çapında atık su hattının temizlenmesi, hattın özel kameralarla Video Çekimi yapılarak görüntülenmesi ve raporlanması/hasar tespit analizinin yapılması ile hasarlı olan atık su hattının Modifye PVC Malzeme; Katla ve Şekil Ver Metodu ile Rehabilitasyon ve Polyester Takviyeli Cam Elyaf Malzeme; Mor Ötesi Işık Kullanılarak Yerinde Kürleme ile Rehabilitasyon, dayanımının arttırılması sonucu kullanım ömrünün uzatılması ve yer hareketleri ile deprem etkilerine karşı dayanıklı hale getirilmesi işleri uzmanlık alanımızdır.